Jak zacząć?

Przygotowanie Twojej zagranicznej sprzedaży sprowadza się do kilku prostych czynności. Na każdym etapie możesz liczyć na naszą pomoc.

Kraj, domena i tłumaczenie strony

Pomożemy Ci wybrać pierwszy kraj, od którego rozpoczniesz swoją ekspansję. Zastanowimy się również nad domeną, pod którą będziesz prowadzić sklep internetowy. Następnym krokiem będzie tłumaczenie strony internetowej – to nie potrwa więcej niż dwa tygodnie.

Rejestracja jako płatnik VAT w lokalnym US

Możesz, ale nie musisz tego robić. Unijne przepisy nakazują płacenie podatku VAT w kraju, do którego odbywa się sprzedaż, jeżeli jej wartość przekroczy ustawowe limity. Ma to swoje istotne zalety. Dzięki temu stajesz się bardziej konkurencyjny, bo Twój towar może być tańszy. Na Słowacji podstawowa stawka VAT wynosi 20%, a nie 23% jak w Polsce, w ten sposób uzyskujesz przewagę.
Wniosek rejestracyjny do lokalnego urzędu złoży za Ciebie lokalny księgowy. Również on będzie rozliczał Twoją firmę co miesiąc/kwartał.
Koszty obsługi księgowej zaczynają się od 100 zł miesięcznie. Pamiętaj, podatek CIT będziesz nadal płacił w Polsce.

Obsługa Klienta i transport przesyłek

W ramach opłaty, otrzymujesz:

  • obsługę mailową i telefoniczną swoich klientów w lokalnych językach. Zatrudniamy obcokrajowców perfekcyjnie władających lokalnymi językami.
  • dedykowany dla Twojego sklepu numer lokalnego telefonu stacjonarnego, by klienci nie musieli dzwonić do Polski,
  • koszty połączeń z klientami otrzymujesz gratis,
  • obsługa klienta odbywa się zgodnie z lokalnymi godzinami pracy oraz w dni pracujące zgodnie z lokalnym kalendarzem (pracujemy w polskie święta),
  • transport Twoich zamówień z Bielska Białej do lokalnych firm kurierskich,
  • nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia sklepów internetowych w w/w krajach.

Procedury

Przekaż nam informacje na temat sposobu obsługi Twoich klientów oraz zasad przyjmowania zwrotów, wymiany towarów, realizowania napraw gwarancyjnych itp.

Firma kurierska

Nie musisz podpisywać umowy z zagraniczną firmą kurierską. Dzięki współpracy z nami uzyskasz bardzo konkurencyjne stawki za transport. Będziesz również mógł przewozić towary o dużych gabarytach i wysyłać zamówienia ZA POBRANIEM.

%d bloggers like this: